Rozpoczęła się Harcerska Akcja Letnia. W środę 19 czerwca naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad podpisała aneks do Protokołu Uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami.

Protokół ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przebywających na obozach harcerskich pod namiotami. Zawiera informacje dotyczące przygotowania i przeprowadzenia harcerskiej akcji letniej.

„Dziękuję za współpracę ze służbami bezpieczeństwa. Za to, że się wzajemnie słuchamy i reagujemy na swoje potrzeby. Cieszy mnie, że protokół jest prosto sformułowany, bo dzięki temu młodzi ludzie będą wiedzieli, jak z niego korzystać” – powiedziała naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad na spotkaniu.

Dokument podpisali przedstawiciele służb bezpieczeństwa: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Główny Policji, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz pozostałe organizacje harcerskie. Zachęcamy do zapoznania się z treścią dokumentu.

Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami