W związku z 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej w Europie przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się uroczystości złożenia wieńców i wręczenia kwiatów zorganizowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. W obchodach wzięła udział zastępczyni naczelniczki ZHP hm. Justyna Sikorska.

74 lata temu, 7 maja 1945 roku, w Reims gen. Alfred Jodl, w obecności przedstawicieli czterech mocarstw alianckich, podpisał akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, który wszedł w życie następnego dnia. To symboliczna data zakończenia II wojny światowej w Europie.

Pamiętajmy o żołnierzach i osobach cywilnych, które zginęły w trakcie II wojny światowej. Nie zapominajmy także o harcerkach i harcerzach Szarych Szeregów oraz innych organizacji, którzy przelali krew w walce o wolną Polskę.