Blisko 950 osób wędrowało po świętokrzyskich szlakach. Na 8 rajdowych trasach spotkali się: zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy, a także seniorzy. Nie można także zapomnieć o blisko 100 wolontariuszach, którzy cały czas wspomagali organizację wydarzenia.

Przez 4 dni uczestnicy pokonali blisko 380 km, wykonywali zadania rajdowe, zdobywali doświadczenia i umiejętności, a także nawiązywali przyjaźnie. Wszystkie trasy prowadziły do Ciekot, gdzie 1 czerwca odbył się Zlot 61. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Uczestnicy spotkali się pod Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”, a tam korzystali z atrakcji zlotowych – różnych gier i zabaw, turnieju jaggera, a także różnorodnych stoisk regionalnych.

Chętni wzięli udział w konferencji naukowej organizowanej przez prof. dr. hab. hm. Adama Massalskiego pt. 60 lat Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego – najstarszej imprezy turystycznej ZHP. Konferencję otworzyła naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad. Pozostali uczestnicy w tym czasie wysłuchali koncertów zlotowych. Na scenie wystąpili: Zespół Happy ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca, Stare Dobre Harcerstwo ze Starachowic, Czajura z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Zespół Grupa Na Swoim. Zlot zakończyło Ognisko Pamięci rozpalone przez druhnę Naczelniczkę oraz komendę rajdu ku czci hm. Stefana Derlatki oraz innych twórców Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

W niedzielę 2 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący cały rajd. Uhonorowano zasłużonych dla Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, a także nagrodzono najlepsze patrole.