Start Aktualności Zlotowa Kuźnia Idei – porozmawiajmy o instrumentach metodycznych

Zlotowa Kuźnia Idei – porozmawiajmy o instrumentach metodycznych

Zlotowa Kuźnia Idei – porozmawiajmy o instrumentach metodycznych

Kontynuując cykl spotkań konsultacyjnych organizowanych przez Główną Kwaterę ZHP, zapraszamy na 4 wieczory z instrumentami metodycznymi.

Wszystkich instruktorów oraz osoby pełniące funkcje instruktorskie zapraszamy do wymiany doświadczeń odnośnie tego, jak założenia systemu metodycznego funkcjonują na tym odcinku w praktyce oraz pogłębionej dyskusji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, z czego to wynika. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy będą mieli także okazję pochylić się nad alternatywnymi rozwiązaniami.

To dopiero pierwsze 4 tematy zlotowych Kuźni Idei! Niedługo opublikujemy informacje o kolejnych.

Zlotowa Kuźnia Idei „Próba zucha, harcerza, wędrownika”
7.08 (wtorek) w godz. 19.30-22.00 Centrum konferencyjne
Prowadzący: hm. Marcin Bednarski

Pierwszy wieczór poświęcony został próbom, jakim poddajemy dzieci i młodzież przed złożeniem Obietnicy Zucha, Przyrzeczenia Harcerskiego oraz przed wręczeniem naramiennika wędrowniczego. Jaką funkcję pełni ten instrument w systemie? Jakie są najpopularniejsze trudności w pracy z nim? Co stanowi jego najważniejszy atut? W których aspektach wychowawcy i wychowankowie najczęściej „idą na skróty”?

Zlotowa Kuźnia Idei „Gwiazdki i stopnie”
12.08 (niedziela) w godz. 19.30-22.00 Centrum konferencyjne
Prowadzący: phm. Adrian Łukaszewski

Drugi wieczór poświęcony został gwiazdkom zuchowym oraz stopniom harcerskim, starszoharcerskim i wędrowniczym. Jaką funkcję pełni ten instrument w systemie? Jakie są najpopularniejsze trudności w pracy z nim? Co stanowi jego najważniejszy atut? W których aspektach wychowawcy i wychowankowie najczęściej „idą na skróty”?

Zlotowa Kuźnia Idei „Sprawności i uprawnienia”
13.08 (poniedziałek) w godz. 19.30-22.00 Centrum konferencyjne
Prowadząca: phm. Aleksandra Golecka

Trzeci wieczór poświęcony został zuchowym sprawnościom indywidualnym, sprawnościom jedno-, dwu- i trzygwiazdowym, a także uprawnieniom państwowym i sprawnościom mistrzowskim. Nie zabraknie także wątków specjalnościowych, w tym specjalnościowych sprawności i odznak. Jaką funkcję pełnią ten instrumenty w systemie? Jakie są najpopularniejsze trudności w pracy z nimi? Co stanowi ich najważniejszy atut? W których aspektach wychowawcy i wychowankowie najczęściej „idą na skróty”?

Zlotowa Kuźnia Idei „Zbiorowe instrumenty metodyczne”
14.08 (wtorek) w godz. 19.30-22.00 Centrum konferencyjne
Prowadzący: phm. Jakub Lasek

Czwarty wieczór poświęcony został zuchowym sprawnościom zespołowym, harcerskim zadaniom zespołowym, projektom starszoharcerskim i wędrowniczym znakom służb. Jaką funkcję pełnią ten instrumenty w systemie? Jakie są najpopularniejsze trudności w pracy z nimi? Co stanowi ich najważniejszy atut? W których aspektach wychowawcy i wychowankowie najczęściej „idą na skróty”?