Ogłaszamy nabór na Ukraińsko-Polskie Forum Wędrownicze, organizowane przez Organizację Skautów Ukrainy – liczba miejsc ograniczona (20).

Termin wydarzenia: 24-28 października 2018 r.

Miejsce: 40 km od Kijowa (osiedle miejskie Brodzianka w obwodzie kijowskim, sanatorium „Smena”)

Odpłatność: organizatorzy pokrywają koszty

• zakwaterowania,
  • wyżywienia,
  • transportu z Kijowa na miejsce, w którym odbędzie się forum,
  • zapewniają też zwrot części kosztów podróży w wysokości 1500 hrywien na osobę (190-200 PLN).

Warunki uczestnictwa:

• wiek uczestników: 18-35 lat
  • znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
  • doświadczenie wędrownicze (członkowie drużyn wędrowniczych, byli członkowie drużyn wędrowniczych, osoby posiadające doświadczenie w pracy z wędrownikami, osoby zajmujące się kształceniem na poziomie wędrowniczym)

Zgłoszenia przyjmujemy do 2 października (23:59) drogą mailową na adres: [email protected]. W zgłoszeniu należy podać:

• imię i nazwisko
  • datę urodzenia
  • krótki opis doświadczenia wędrowniczego i zagranicznego
  • Dodatkowo prosimy o dołączenie do zgłoszenia opinii komendanta hufca oraz chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, wiedzy i problemów z jakimi borykają się wędrownicy z obu organizacji, jak również zacieśnianie współpracy polsko-ukraińskiej, poznanie zwyczajów i kultury kraju partnerskiego. Spotkanie prowadzone będzie w formie warsztatowej. W trakcie spotkania uczestnicy będą pracować nad wspólnie wymyślonymi inicjatywami, które następnie będą mogli zrealizować w swoim środowisku lokalnym. W warsztatach udział weźmie łącznie 40 skautów z Polski i Ukrainy. Rezultatem projektu będą wspólnie opracowane projekty inicjatyw, które dzięki nawiązanym partnerstwom będą mogły znaleźć kontynuację w przyszłości.

Osoba kontaktowa:

phm. Katarzyna Greczycho