Zakończył się 48. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

ZHP
22/07/2021
~ 2 min czytania

Za nami wspaniałe, pełne energii, talentu oraz emocji widowisko kończące tegoroczną edycję Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Na scenie Koncertu Galowego Laureatów pojawiło się ponad 500 młodych artystów.

Muzyczno-baletowe show zaprezentowane na Kadzielni składało się z 5 obrazów, w trakcie których zaprezentowali się zarówno uczestnicy Wiatraczka, jak i świętokrzyscy wokaliści i tancerze. Nie zabrakło także tradycyjnego rozdania festiwalowych statuetek - jodeł. W tym roku jury postanowiło przyznać 53 jodły, 31 wyróżnień oraz Przechodnią Nagrodę Specjalną im. Zbigniewa Skrzeczki.

Zadowoleni uczestnicy z całej Polski wyjechali z Kielc i udali się do domu. Zakończenie festiwalu to dla organizatorów zawsze czas podsumowań. Dlatego na zakończenie przedstawiają statystyki dotyczące 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej:

  • W tegorocznym Wiatraczku wzięły udział 293 osoby,
  • Dodatkowo na scenie Koncertu Galowego Laureatów w obrazie "Gospodarze-Gościom" pojawiło się 201 osób,
  • W przeglądach wystąpiło 91 podmiotów artystycznych,
  • W Festiwalu wzięła udział grupa 15 skautów z Hiszpanii, którzy wraz z 15 harcerzami z Polski w ramach projektu "Culture is a bridge" uczyli się organizacji wydarzeń kulturalnych,
  • Oprócz przeglądów konkursowych oraz warsztatów artystycznych udało się zrealizować: Koncert Inaugurujący, Dzień Tradycji Polskiego Folkloru, Konkurs Piosenki Harcerskiej, Koncert Zespołu "Wołosatki", Grę Miejską "Zakręceni na Kielce", Festiwalowe Biuro Turystyczne oraz Koncert Galowy Laureatów.

W Koncercie Galowym wzięli udział między innymi Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł, Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak oraz przedstawiciele Głównej Kwatery ZHP.