Zapraszamy na XXXIV Rajd Rodło!

Celem naszej tegorocznej wędrówki będzie Gdynia:
– miasto, które odwiedził twórca skautingu, gen. Robert Baden-Powell,
– miasto, które powstało po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – symbol odrodzonej Polski,
– najlepsze miejsce na spotkanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Roku Harcerstwa.

Celem Rajdu jest propagowanie turystyki pieszej, rowerowej, wodnej, samochodowej oraz walorów turystyczno-krajoznawczych województwa pomorskiego, rozwijanie zainteresowań i propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, propagowanie zdobywania Chorągwianej Odznaki Rodło, propagowanie zdobywania Harcerskiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej oraz odznak turystyki kwalifikowanej PTTK, np. Odznaki Turystyki Pieszej OTP, Kolarskiej Odznaki Turystycznej KOT, Turystycznej Odznaki Kajakowej TOK, Żeglarskiej Odznaki Turystycznej ŻOT itp. Oczywiście przede wszystkim Rajd Rodło ma dać możliwość wykazania się harcerkom i harcerzom oraz wypełnić ten weekendowy czas niezapomnianą przygodą, nowymi przyjaźniami i energetyczną zabawą.

Dla uczestników organizujemy trasy metodyczne i tematyczne, m.in. turystyczną, historyczną, krajoznawczą i rodzinną. Tradycyjnie ważną częścią Rajdu będzie ogólnopolska trasa seniorów. Po raz pierwszy w ramach Rajdu odbędzie się Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Gdańskiej!

Po rajdowych zmaganiach spotkamy się na Polance Redłowskiej w Gdyni, aby razem uczestniczyć w Święcie Chorągwi, w tym m.in. w Turnieju Komend Hufców. Liczne atrakcje potrwają aż do późnego wieczora. Spotkanie zakończymy Apelem Chorągwi w niedzielę.

MIEJSCE ZLOTU: Gdynia, Polanka Redłowska
KIEDY: 25-27 maja 2018