XXVI Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę "Warto służyć"

Martyna Kowacka
20/07/2021
~ 2 min czytania

W ubiegłym roku nie mogliśmy wziąć udziału w Jubileuszowej – 25 Harcerskiej Pielgrzymce na Jasnej Górze w formie jak dotychczas. Reprezentowała nas bardzo mała grupa instruktorów. Wielu pielgrzymowało on–line. Korzystając z możliwości w tym roku chcemy osobiście modlić się na Jasnej Górze podtrzymując wieloletnią tradycję harcerskiego pielgrzymowania do Królowej Polski na Jasną Górę.

Przede wszystkim chcemy zanieść wszystkie piękne wydarzenia z życia ZHP. Wypowiedzieć radość służby Bogu, Polsce i Bliźnim. Chcemy dać świadectwo naszej wiary, nadziei i miłości rozwijając duchowość i umacniać wartości, które są fundamentem naszej harcerskiej służby. Wiele się w ZHP ostatnio dzieje, będziemy prosić w „Wieczerniku Narodu” o światłość Ducha Świętego w podejmowaniu ważnych decyzji. Pielgrzymka będzie także podziękowaniem za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, która ma się odbyć 12 września br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Termin: 16 października 2021 r. 43 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową
Miejsce: Klasztor na Jasnej Górze
Forma: zarówno on-line, jak i na żywo
Kto może wziąć udział: każdy członek ZHP i nie tylko
Motto: "Warto służyć!" "Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać." ~ kard. Stefan Wyszyński
Rozwinięciem idei naszego pielgrzymowania, niech będą słowa Świętego Jana Pawła II: „Czcigodny i Umiłowany Księże Prymasie! Pozwól, że powiem po prostu, co myślę. Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża-Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności, rozpoczyna nowy Pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z Twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem”.

W tym roku pielgrzymka będzie jednodniowa. Program będzie realizowany między godz. 10:00-16:00.
10:30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich przygotowana przez chorągwie
13:00 – Msza Święta
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Konferencja

Zapisy ruszają 1 września!