W dniach 13-17 kwietnia 2019 przedstawiciele Reprezentacji ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe 2019 wraz z komisarzem zagranicznym ZHP byli w USA.

Od 13 do 15 kwietnia wzięli udział w spotkaniu szefów kontyngentów krajowych z ponad 50 krajów świata z organizatorami jamboree. W trakcie spotkania miała miejsce wizja lokalna na terenie The Summit Betchel Family Reserve w Wirginii Zachodniej, byłej kopalni odkrywkowej węgla o obszarze ponad 50 mil kwadratowych, gdzie odbędzie się zlot. Spotkali się także z przedstawicielami poszczególnych pionów organizacyjnych, m.in. programu, logistyki, zabezpieczenia medycznego i wyżywienia.

16 kwietnia w Waszyngtonie przedstawiciele ZHP spotkali się z Ambasadorem RP w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a 17 kwietnia, w Nowym Jorku, z Konsulem Generalnym i prezesem Fundacji Kościuszkowskiej. Rozmowy dotyczyły organizacji programu home-hospitality, czyli gościny u rodzin polonijnych dla uczestników jamboree z Polski.

Na zdjęciu uczestnicy spotkania przygotowawczego do WSJ 2019 z krajów V4 – Czech, Polski, Słowacji i Węgier.