Jubileuszowe XX Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie organizowane przez Harcerską Szkołę Ratownictwa ZHP oraz Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w tym roku odbędą się 28-30 września w Zielonej Górze.

Jak co roku będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trasie podstawowej (sprawdzającej umiejętności z udzielania pierwszej pomocy) oraz trasie zaawansowanej (sprawdzającej umiejętności z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy). Trasa zaawansowana podzielona została na dwie kategorię, które umożliwiają uczestniczenie w Zawodach również osobom z wykształceniem medycznym, a nie tylko Ratownikom Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zgłoszenia oraz regulamin znajdziecie na stronie internetowej zawodów.

Warto również obejrzeć relację z zawodów, które odbywały się w Krakowie dwa lata temu.