W dniu dzisiejszym na zaproszenie Ambasadora Państwa Palestyny naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad i szefowa Zespołu ds. Europy Wschodniej i Współpracy Pozaeuropejskiej Wydziału Zagranicznego GK ZHP phm. Beata Szymańska spotkały się z nowo mianowanym Ambasadorem Państwa Palestyny w Polsce jego Ekscelencją Mahmoudem Khalifą.

Podsumowano dotychczasową współpracę i określono plany na najbliższą przyszłość. Rozmawiano o pomocy Ambasady w rozwoju współpracy drużyn harcerskich i skautowych z Polski i Palestyny, w tym o wsparciu udziału palestyńskich skautów w Zlocie ZHP „Gdańsk 2018”.

Pan Ambasador wyraził przekonanie, że skauting ma bardzo wiele do zaoferowania lokalnej społeczności, dlatego tak ważne jest rozwijanie i wzmacnianie wzajemnej współpracy.