14 lipca w budynku, w którym mieściła się siedziba Hufca ZHP Krotoszyn, wybuchł ogromny pożar. Budynek spłonął, a razem z nim siedziba hufca i harcówki. Nie udało się nic uratować, wyposażenia, mebli, sprzętu, dokumentacji, a także pamiątek historycznych gromadzonych przez 100 lat działalności hufca.

Hufiec poszukuje miejsca na swoją siedzibę, a my zachęcamy do wsparcia finansowego, które zostanie przeznaczone na odbudowę całego zaplecza potrzebnego dla sprawnego prowadzenia pracy wychowawczej.

Chcemy zebrać środki na podstawowe wyposażenie nowej siedziby hufca takie jak:

• materiały/sprzęt potrzebne do pracy drużyn harcerskich, tak aby po powrocie z obozów działalność wychowawcza mogła być kontynuowana bez przeszkód,
  • meble (np. krzesła, szafki, stoły),
  • sprzęt biurowy (np. drukarka, komputer),
  • urządzenie siedziby tak, aby nabrała harcerskiego klimatu.

Każda złotówka przyczyni się do osiągnięcia celu, a wdzięczność zostanie wyrażona w uśmiechach dzieci, które uczestniczą w harcerskich działaniach.

Wejdź na stronę zbiórki i wesprzyj harcerki i harcerzy z Krotoszyna.