Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął narodowym patronatem Zlot ZHP Gdańsk 2018 z okazji 100-lecia powstania organizacji.

W tym roku szczególnie zauważamy jak stuletnie doświadczenie naszej organizacji nierozłącznie przeplata się z historią Polski – mówi hm. Karol Gzyl, komendant Zlotu ZHP Gdańsk 2018.

Rok Stulecia Odzyskania Niepodległości to szczególny czas dla nas – zarówno jako harcerzy i harcerek jak patriotów i patriotek. Bardzo się cieszymy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął narodowym patronatem Zlot ZHP Gdańsk 2018. To dla nas ogromne wyróżnienie – dodaje komendant Zlotu.

Zlot ZHP Gdańsk 2018 to około 15 000 harcerzy z całej Polski, którzy od 6-16 sierpnia 2018 spotkają się na Wyspie Sobieszewskiej. Zlotowi towarzyszy hasło „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!”. Stanowi ono wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań.