Jednym z elementów programu na Zlocie ZHP Gdańsk 2018, który odbędzie się już w sierpniu na Wyspie Sobieszewskiej, jest moduł „Żródło” – moduł specjalności wodnej. Jednak, aby mógł się on odbyć, trzeba dostarczyć na wyspę odpowiedni sprzęt, a po zakończeniu zlotu zwrócić go odpowiednim bazom. Z tej okazji Harcerski Ośrodek Morski w Pucku przygotował dla członków ZHP specjalną propozycję.

Istnieje możliwość, aby odbyć kilkudniowy rejs 4 „drużynami” z Pucka na Wyspę Sobieszewską lub z wyspy do Pucka nie ponosząc kosztów wynajęcia jachtów. Warunkiem jest odstawienie drużyn na miejsce Zlotu 8 sierpnia 2018 r lub odbiór ich z Wyspy Sobieszewskiej 15 sierpnia 2018 r. Dokładną długość rejsu można negocjować z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Pucku.

To okazja, aby połączyć służbę na rzecz ZHP z dobrą zabawą pod żaglami.

Rejs „drużynami” po Zatoce Puckiej i okolicach Wyspy Sobieszewskiej to ciekawe żeglarskie wyzwanie. Akwen ten obfituje w ciekawe przyrodniczo i turystycznie miejsca oraz przytulne i łatwo dostępne porty. Same „drużyny” to jachty o nietypowym ożaglowaniu, które pozwala zdobywać sternikom nowe doświadczenia i szlifować swoje umiejętności.

Z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Pucku można kontaktować się mailowo, pod adresem: [email protected]