Rozpoczął się Rajd Odkrywców — ponad 1000 uczestników ruszyło na 10 równoległych tras. Przed nimi 5 dni aktywnego wypoczynku, na terenie 12 powiatów województwa pomorskiego. Harcerki i harcerze przemierzą ponad 1000 kilometrów!

Pierwszy dzień Rajdu Odkrywców 2018 uczestnicy rozpoczęli pieszymi i rowerowymi wędrówkami oraz spływem kajakowym. Uczestnicy trasy VII, której patronem jest Józef Wybicki, zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich. O godzinie 17:00 uczestnicy RO18 w swoich miejscowościach stanęli do apelu, aby uczcić pamięć Powstańców warszawskich.

Rajd Odkrywców to 5 dni wędrówki malowniczymi szlakami Kaszub i Powiśla, a jednocześnie zespołowe śledztwo poświęcone sensacyjnym wątkom z życiorysów dziesięciu nieprzeciętnych mieszkańców tego regionu. Impreza zakończy się wspólną akcją, w czasie której uczestnicy nauczą się, jak wykreować bohatera na miarę XXI wieku.