W dniach 7-8 kwietnia w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. WAGGGS, działającego w Wydziale Zagranicznym GK ZHP. Zadaniem zespołu jest wspieranie działań Komisarki Zagranicznej ZHP, budowanie świadomości przynależności ZHP do WAGGGS, a także rozwijanie współpracy ZHP z WAGGGS i organizacjami członkowskimi.

Przez dwa dni uczestniczki spotkania, pod kierunkiem szefowej zespołu, komisarki zagranicznej phm. Moniki Grądeckiej, rozmawiały o aktualnościach z kraju, regionu i ze świata, debatowały na temat potrzeb naszej organizacji oraz planowały swoje działania na najbliższy czas.

W sobotę rozmawiały o oczekiwaniach, zakresie i zasadach funkcjonowania zespołu, ale także kształcie Wydziału Zagranicznego i obszarach działania. Wspominały Konferencję Światową WAGGGS, w której ZHP wzięło udział we wrześniu 2017 roku. Wieczorem, wspólnie z hm. Ewą Lachiewicz-Walińską, kierowniczką Wydziału Zagranicznego GK ZHP, rozmawiały o misji i wizji, organizacjach członkowskich WAGGGS i możliwościach, które oferuje przynależność do Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek. Wspólne rozmowy pozwoliły poznać się lepiej jako zespół, a każdą z uczestniczek spotkania wyposażyć w inspiracje i pomysły, które wykorzystano podczas niedzielnego planowania.

Niedzielny poranek poświęcony był programowi FreeBeingMe, jednemu z głównych programów proponowanych przez WAGGGS. Program dotyczy wspierania dziewcząt i chłopców w rozwoju ich potencjału, podkreślając istotę akceptacji siebie i umacniając poczucie własnej wartości. Dużą część spotkania poświęcono na planowanie pracy zespołu – zadań zespołowych i indywidualnych na najbliższy rok.

Na zdjęciu: Zespół ds. WAGGGS w pełnym składzie