50 WDH im. Bronisława Pietraszewicza ps. „Lot” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Piasecznie-Gołkowie realizuje projekt „Jutro popłyniemy daleko”, który skierowany jest do dzieci z lokalnej społeczności, uczących się w szkole, przy której działa drużyna.

Projekt zakłada zajęcia w 3 blokach programowych: sportowym, matematycznym i przyrodniczym. Z pomocą pedagoga szkolnego 50 WDH rozesłała informację do rodziców dzieci, którym potrzebna jest pomoc i wsparcie rówieśników. Trafili więc z programem do dzieci w trudnej sytuacji finansowej, do dzieci wychowujących się w trudnych warunkach, a także do tych, które nie potrafią odnaleźć się w społeczności szkolnej. Z zajęciami wystartowali w listopadzie — początkowo była to niewielka grupa. Jednak gdy rodzicom, a co najważniejsze dzieciom, spodobała się proponowana forma zajęć, grupa znacznie się powiększyła. W tej chwili jest to już 18 osób, dla których drużyna regularnie organizuje zajęcia, które prowadzone są przez harcerzy — w ramach zbiórek zastępów lub zbiórki drużyny. Nad przebiegiem zajęć czuwają drużynowa i przyboczni.

Dotychczas przeprowadzili zajęcia z technik karate, wykorzystując fakt, że przyboczna Michalina odnosi w tym sporcie olbrzymie sukcesy. Przyboczny Tomek jest geniuszem matematyki — uczył on logicznego myślenia na podstawie gier planszowych. Do działań 50 WDH przychylnie nastawiona jest dyrekcja i nauczyciele szkoły, rada rodziców oraz komenda hufca.