Karol Gzyl, Joanna Skupińska i Monika Woźnica zostali wybrani do światowego zespołu operacyjnego WOSM!

Przewodniczący Światowego Komitetu Skautowego i Sekretarz Generalny WOSM ogłosili w dniu dzisiejszym wyniki rekrutacji wolontariuszy, którzy w kadencji władz 2017-2020 będę realizować i wspierać strategiczne działania WOSM na szczeblu światowym.

Wśród 94 liderów-wolontariuszy, wybranych z 337 zgłoszeń, jest troje instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Każda z tych osób została obsadzona w innym obszarze działania WOSM, dzięki czemu możemy się poszczycić obecnością naszych przedstawicieli we wszystkich procesach, które będą zachodzić na szczeblu światowym WOSM do kolejnej konferencji w roku 2020.

Przedstawiciele ZHP w strukturze operacyjnej WOSM 2017-2020:

hm. Karol Gzyl jest członkiem grupy zarządzającej obszarem Komunikacji i Strategicznych Partnerstw i przewodniczącym zespołu ds. komunikacji

hm. Joanna Skupińska jest członkinią zespołu ds. GSAT (Global Support Assessment Tool) w obszarze Zarządzania

hm. Monika Woźnica jest członkinią zespołu ds. Safe from Harm (polityka bezpieczeństwa dzieci w skautingu) w obszarze Metod Edukacyjnych

Nowo wybrani dołączyli do hm. Agnieszki Siłuszek, jednej z przedstawicielek ZHP w zespole zarządzającym WOSM na poziomie europejskim, członkini zespołu ds. komunikacji i partnerstw (na zdjęciu cała czwórka).

Gratulujemy!

To ogromny sukces naszej organizacji, potwierdzenie kompetencji konkretnych osób i doświadczenia, które zdobyły w szeregach ZHP i na arenie międzynarodowej, ale także dowód zaufania do standardów reprezentowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego oraz uznania dla jego dorobku i wizji rozwoju.