Trwają zapisy na najciekawsze wydarzenie biegów terenowych sezonu 2018! Formoza Challenge, edycja w podpoznańskich Obornikach, jest nie tylko ekstremalnym biegiem z przeszkodami dla każdego. To przede wszystkim impreza w hołdzie wyjątkowym żołnierzom J.W Formoza.

Historia J.W Formoza sięga 1974 roku, od ponad 40 lat zabezpiecza ona wizyty przywódców Państw z całego świata oraz bierze udział w różnego rodzaju akcjach. Komandosi Formozy postanowili podzielić się wiedzą na temat survivalu, przeszkód a przede wszystkim przekazać wszystkim chociaż namiastkę tego jak to jest być komandosem. Uczestnicy będą mogli się o tym przekonać 9 i 10 czerwca 2018 r. Z kolei 9 września amatorzy mocnych biegowych wrażeń spotkają się na Tankodromie w Bornym Sulinowie.

Zapisy na stronie Formoza Challenge.

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa z wojskowym drylem dla wszystkich. Przeszkody, które współprojektują komandosi J.W Formoza, dedykowana strefa Formozy ze strzelnicą, prezentacja sprzętu tej i innych jednostek, które gościnnie uczestniczą w naszym biegu – mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora. – Formoza Challenge to także impreza dla całej rodziny – luźna forma festynu z ostrą rywalizacją w tle zachęca do odwiedzania nas przez całe rodziny – dorośli mogą sprawdzić się w wielu formatach i dystansach – dodaje. Od 4 do 20 km, z obciążeniem i atrapą karabinu lub bez, w drużynie lub samodzielnie, dniem lub nocą. Każde wydarzenie ma inną specyfikę i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy nie zapominają oczywiście o najmłodszych komandosach – specjalnie dla nich rozwijany jest format FORMOZA KIDS, dystanse 1 i 2 km – co oznacza bieg w asyście komandosów FORMOZY

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości. Stawienie czoła wyzwaniom, które musimy pokonać zarówno fizycznie i mentalnie. To nie jest zwykły bieg – to test samego siebie. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło blisko 3000 zawodników, którzy przyjechali do Obornik z całej Polski. Choć dla Formozy jest to sztandarowa lokalizacja, a wydarzenie będzie dwudniowe – sezon 2018 to także Formoza Challenge w innych ciekawych miejscach. – Na razie możemy zdradzić tyle, że Formozę jako specjalną jednostkę morską zawsze ciągnie do morza – już wkrótce będziemy mogli uruchomić zapisy na kolejne wydarzenie w iście morskim klimacie – podsumowuje Rosa.

Formoza Challenge 2018 w Obornikach to rozbudowane pakiety startowe, rywalizacja na najwyższym poziomie oraz bogata strefa finiszera, gdzie zawodnicy zjedzą i odpoczną po wyczerpującej rywalizacji. Hasłem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich” – to motto przyświeca zarówno organizatorom, jak i uczestnikom tej wyjątkowej imprezy

Formoza Challenge 2018 w Obornikach:

Dystanse: 4026 m, 5 km i 10 km.

Konkurencje: ultra (dodatkowe obciążenie i atrapa karabinu), format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.

Formaty: nocny (9 czerwca), dzienny

Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS

Przeszkody: od 20 do 100 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Obecne także przeszkody wodne (pokonywanie zbiorników wodnych), strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

Formoza Challenge 2018 w Bornym Sulinowie:

Dystanse: 5 km i 10 km.

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.

Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci.