W miniony weekend instruktorki i instruktorzy Głównej Kwatery ZHP reprezentowali naszą organizacje na dwóch wydarzeniach Europejskiego Regionu Skautowego.

Od 30 maja do 3 czerwca w Bukareszcie (Rumunia) odbyło się 9. Europejskie Skautowe Forum Edukacyjne. W spotkaniu wzięło udział ok. 70 uczestników z 22 organizacji. ZHP reprezentowały zastępczyni Naczelniczki ds. wychowania hm. Lucyna Czechowska i członkini GK ZHP ds. pracy z kadrą hm. Joanna Skupińska. Na program forum złożyły się warsztaty, prezentacje, panele dyskusyjne i inspirujące przemówienia zaproszonych gości.

Jeden dzień później, 31 maja, w Tallinie (Estonia) rozpoczęło się Europejskie Skautowe Forum Komunikacji. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji skautowych z 27 krajów, którzy zajmują się komunikacją i promocją na poziomie centralnym. Celem wydarzenia było stworzenie przestrzeni do dyskusji i rozmów na temat promocji skautingu oraz wymiana doświadczeń i inspiracji. ZHP reprezentowali hm. Martyna Kowacka – rzeczniczka prasowa ZHP oraz hm. Łukasz Czokajło – członek GK ZHP ds. wizerunku, komunikacji i relacji zewnętrznych. W zespole, który przygotował i przeprowadził forum, tez mieliśmy swoją przedstawicielkę – hm. Agnieszkę Siłuszek.