Instruktorzy ZHP każdego dnia wychowują kolejne pokolenia młodych Polaków na aktywnych obywateli-patriotów. Uczą ich, jak ważna jest służba Polsce – wynikająca z poczucia przynależności do wspólnoty narodowej i kulturowej, miłości Ojczyzny, godności narodowej, szacunku dla państwa i jego historii.

Dziś w Stalowej Woli komendant Lasowiackiego Hufca ZHP hm. Marek Wójcik odebrał z rąk Premiera RP Mateusza Morawieckiego flagę narodową.

„Biało-Czerwona flaga ma łączyć wszystkich Polaków ponad podziałami. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Niech te barwy nas zawsze łączą. Polska jest jedna” – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Dnia Flagi RP w Stalowej Woli.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej harcerze świętowali w całej Polsce, pokazując tym, jak ważna jest dla nich ojczyzna. Harcerki i harcerze brali udział w obchodach miejskich, ale często to oni byli inicjatorami i organizatorami obchodów Dnia Flagi RP.