Rozpoczyna się kolejna edycja kampanii BohaterON – włącz historię! Już po raz drugi w akcję włączą się harcerki i harcerze z ZHP. BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ma edukować społeczeństwo, pokazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. Z jednej strony jest to promocja patriotycznych postaw i tożsamości narodowej, z drugiej – hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o stolicę naszego kraju.

Zachęcamy chorągwie, hufce i jednostki harcerskie do włączenia się w akcję „Kartka dla Powstańca”, w ramach której każdy ma możliwość wysłania specjalnie zaprojektowanej, bezpłatnej kartki z życzeniami do wybranego uczestnika walk o stolicę.

Zainteresowane środowiska prosimy o przesłanie maila zatytułowanego “BohaterON!” na adres [email protected] w treści wypisując:

• jednostkę, hufiec i chorągiew,
  • adres, pod który mamy wysłać kartki,
  • oraz ilość kartek.

Kartki wyślemy do Was po 20 sierpnia. Wysyłka kartek w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! potrwa do 2 października 2018 r.

Możliwość wysyłania kartek będzie również na Zlocie ZHP Gdańsk 2018!