Zostań Światozmieniaczem i przygotuj niespodziankę dla dzieci syryjskich przebywających w obozie dla uchodźców w Libanie.

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej prowadzi w Libanie, na granicy z Syrią, największy program pomocy humanitarnej realizowany przez polską organizację pozarządową.

Projekt, któremu przewodzi, zapewnia pomoc 630 syryjskim rodzinom, w których znaczny udział stanowią dzieci. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej kładzie nacisk na prawidłowy rozwój dzieci, nie tylko przez zapewnienie im godnych warunków lokalowych – zdecydowało się na budowę placów zabaw dla dzieci syryjskich uchodźców w Libanie oraz prowadzi dla nich różnorodne zajęcia.

Podczas spotkania PCPM z programowcami chorągwi zrodził się pomysł przygotowania przez zuchy, harcerzy, instruktorów – wszystkich, którzy chcą dołożyć do uśmiechu i rozwoju dzieci swoją cegiełkę, kolorowanek. Ze względu na koszt wysyłki i transportu, kolorowanki zostaną „zabrane” do Libanu w wersji elektronicznej i tam wydrukowane.

Zachęcamy więc wszystkich do przygotowania obrazków, które potem będą kolorować dzieci i w wersji elektronicznej (skany lub graficzne opracowania komputerowe) przesłanie ich na adres [email protected] wpisując w temacie Kolorowanka.

Przygotowując obrazki pamiętajcie o uwarunkowaniach kulturowych i sytuacji, w której znajdują się dzieci, do których kierujemy nasze prace.

Więcej informacji o działaniach PCPM znajdziecie na stronie http://pcpm.org.pl