DPSG – największy niemiecki związek skautowy – organizuje konferencję  skautową w Brukseli w ramach propozycji programowej „Be a Star!”. Możesz stać się jej współorganizatorem! Jak?

„Be a Star!” to doroczna propozycja programowa niemieckiego związku skautowego DPSG. W tym roku była współtworzona m.in. przez instruktorów ZHP (informacje na temat propozycji – na razie tylko po niemiecku i niebawem na cbp.zhp.pl).

Jednym z elementów propozycji programowej jest planowana w terminie 12-15 października 2017 r. konferencja skautowa w Brukseli, która będzie zwieńczeniem projektów realizowanych przez drużyny w Niemczech, Polsce i Francji. Zespół organizujący konferencję ma się składać z instruktorów z tych trzech krajów. Zaplanowane już są dwa spotkania organizacyjne w Kolonii (31.03-02.04 oraz 28-30.07) oraz jedno spotkanie podsumowujące (10.11.2017) w Berlinie. Na działania został przyznany grant w ramach programu Erasmus+.

W związku z powyższym Wydział Zagraniczny GK poszukuje instruktorów chętnych do zaangażowania się w organizację konferencji i działania poprzedzające konferencję. Praca nad tym projektem da możliwość podjęcia działania w międzynarodowym zespole, pojawienia się na konferencji w Brukseli, a także doświadczenia na własnej skórze, że skauci naprawdę „starają się zostawić ten świat trochę lepszym niż go zastali”!

Aby aplikować, konieczna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, wiedza na temat Unii Europejskiej i doświadczenie w pracy z propozycjami programowymi (na każdym poziomie organizacji).

Zgłoszenia zawierające krótki opis odnoszący się do ww. wymagań prosimy kierować do hm. Grażyny Baranowskiej ([email protected]) do 12 lutego. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących projektu również zapraszamy do kontaktu.