17 marca odbyła się Gala Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej ZHP. W uroczystej Gali wzięli udział instruktorzy, władze Chorągwi Śląskiej, Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, przedstawiciele Władz Naczelnych ZHP, włodarze miast oraz wielu innych przyjaciół harcerstwa.

W 11 kategoriach nominowanych było w sumie 55 instruktorów i instruktorek, natomiast najlepsi okazali się:

w kategorii „Najlepszy Komendant Hufca”: hm. Marcin Różycki
w kategorii „Przedsiębiorczy Skarbnik-Księgowy”: hm. Maria Kmiecik
w kategorii „Harcerski menager”: dh. Bartosz Bekiersz
w kategorii „Twórczy programowiec – Specjalista”: phm. Marta Mazur
w kategorii „Kształceniowiec na 6”: hm. Ariana Bejma-Woźniczka i hm. Tomasz Rawski
w kategorii „Złoty senior”: hm. Władysław Kristen
w kategorii „Bratnia dusza”: hm. Iwona Orman
w kategorii „Pomocna dłoń”: hm. Bogusława Miernik
w kategorii „Strażnik prawa”: hm. Renata Głowacka-Radko
w kategorii „Bądź widoczny”: hm. Andrzej Zawalski
w kategorii „Pierwszy wśród najlepszych”: hm. Krystyna Czapla
Podczas gali hm. Małgorzata Sinica wręczyła Listy Pochwalne Naczelnika ZHP, które są wyróżnieniem przyznawanym corocznie w Dniu Myśli Braterskiej instruktorom pełniącym funkcję drużynowego. To wyjątkowe wyróżnienie, które można otrzymać tylko raz w czasie całej służby, dostało aż 43 drużynowych Chorągwi Śląskiej.