15-18 czerwca 2017 roku prawie 100 wędrowników z całej Małopolski spotkało się, by wspólnie przeżywać wędrowniczą przygodę. W tym roku Zlot Drużyn Wędrowniczych ZHP Chorągwi Krakowskiej odbył się w Piaskach-Drużków pod hasłem „Odnajdź się!”.

Na uczestników zlotu czekało wiele aktywności. W czwartek wzięli udział w wybranej przez siebie wędrówce. Po dotarciu wszystkich na miejsce zlotu odbyło się uroczyste rozpoczęcie 2. Zlotu Drużyn Wędrowniczych ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Piątek był dniem służby na rzecz środowiska lokalnego. Uczestnicy wykonywali prace porządkowe w ośrodku w Piaskach-Drużkowie. Na wędrowników czekały również zajęcia ze specjalistami oraz spotkanie z Błażejem Strzelczykiem. W sobotę instruktorzy wzięli udział w przekazaniu referatu, w programie instruktorskim oraz w sejmiku wędrowniczym. Pozostali uczestnicy zlotu wcielili się w rolę detektywów, biorąc udział w grze terenowej o charakterze kryminalistycznym. W ostatni dzień zlotu odbyła się msza święta oraz wędrownicze zakończenie zlotu.

„Odnajdź się!”

Odnajdź swoje miejsce na mapie życia.
Odnajdź się wśród mnogości codziennych spraw.
Odnajdź swoją ścieżkę w bezdrożach.