30 września w Lublinie odbył się Zlot Chorągwi Lubelskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Wzięło w nim udział ponad 400 harcerzy reprezentujących hufce z terenu województwa Lubelskiego. Przedsięwzięcie to wpisywało się w obchody 700-lecia Miasta Lublin i było okazją do poznania stolicy województwa oraz atrakcyjnego i ciekawego spędzenia czasu.

Zlot zainaugurował uroczysty apel, który odbył się na dziedzińcu Lubelskiego Zamku. Oprócz uczestników wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta, Lubelskiego Kuratorium Oświaty, władz naczelnych ZHP oraz władz Chorągwi Lubelskiej ZHP.

Harcerze wzięli udział w grze miejskiej, nawiązującej do 700 rocznicy lokacji Lublina. Wykonywali różnorodne zdania związane z lokalnymi legendami, poznawali historie i zabytki miasta. Po grze rozpoczął się fest, w którym oprócz harcerzy udział wzięli również mieszkańcy miasta, którzy mieli okazję zapoznać się ze sprawnościami i specjalnościami harcerskimi. Cały Zlot zwieńczyło wielopokoleniowe ognisko, gdzie przy płomieniach śpiewano harcerskie piosenki.

Patronat nad zlotem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.