W poniedziałek 7 sierpnia w Gabali (Azerbejdżan) zaczęło się 13th World Scout Youth Forum. Tematem przewodnim spotkania jest hasło „Dream, believe, act”. Uczestnicy poniżej 25 roku życia mają szansę poznać proces podejmowania najważniejszych decyzji dla światowego ruchu skautowego.

Przed światowym skautowym forum młodzieży odbyły się warsztaty dialogu międzynarodowego i międzykulturowego prowadzone przez organizację KAICIID przy współpracy z WOSM.

Konferencję rozpoczęła ceremonia, podczas której uczestnicy doświadczyli piękna kultury azerskiej.

Pierwszego dnia delegaci forum integrowali się w międzynarodowych patrolach. Drugiego dnia tematem przewodnim było społeczeństwo obywatelskie oraz sposoby aktywizacji skautów do działania na rzecz społeczności lokalnych. Jako jeden z gości wystąpiła szesnastoletnia Lucy z Czech, która sprzeciwiła się manifestacji neonazistowskiej. Podjęto również temat celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals), proponowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych i wprowadzonych do programu WOSM.

Drugiego dnia odbyły się również wybory Youth Advisors czyli młodych doradców do Światowego Komitetu Skautowego. Zostali nimi przedstawiciele następujących krajów: Liechtenstein, Szwecja, Meksyk, Hongkong, Kenia i Tunezja.

Na 13. Światowym Skautowym Form Młodzieży Polskę reprezentują pwd. Weronika Christow z Chorągwi Gdańskiej, pwd. Kinga Glinkowska z Chorągwi Wielkopolskiej oraz phm. Agata Królak, phm. Adam Rakowski i pwd. Andrzej Halicki z Chorągwi Łódzkiej. Delegacja ZHP aktywnie uczestniczy we wszystkich warsztatach i sesjach plenarnych.