Chcesz przeżyć 4 dni wspaniałej kajakowej przygody, a do tego w praktyce dowiedzieć się w jaki sposób korzystać ze środowiska naturalnego tak, by nasz negatywny wpływ na nie był możliwie jak najmniejszy? Jak zorganizować wycieczkę, biwak, obóz czy zlot hufca tak, by „pamiątki” po nich w środowisku nie zabliźniały się przez długie lata? Jak realizować edukację ekologiczną na miarę XXI wieku? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź próbuje znaleźć program Etyki Środowiskowej ZHP.

Zapraszamy na szkolenie trenerskie, które przygotowuje do roli instruktora-trenera wdrażającego system szkoleń etyki środowiskowej w hufcu bądź chorągwi. Kurs obejmuje treści programu etyki środowiskowej Leave No Trace (otrzymasz certyfikat LNT). Kurs w formie spływu kajakowego w Borach Tucholskich!

Głównymi tematami kursu będą:

– w jaki sposób realizować wychowanie do wartości w kontekście edukacji środowiskowej; Wychowanie do wartości XXI wieku – odpowiedzialność środowiskowa jako kluczowa postawa XXI wieku,
– w jaki sposób rozszerzyć ofertę szkoleniową i programową swojego środowiska o treści związane z etyką środowiskową oraz skautowymi programami środowiskowymi,

– w jaki sposób korzystać etycznie ze środowiska naturalnego w działaniach typowo harcerskich – szkolenie, warsztaty, bank pomysłów.

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje m.in. kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.