Start Aktualności Zakończyła się Konferencja Strategiczna

Zakończyła się Konferencja Strategiczna

fot. Karolina Pstrągowska
Zakończyła się Konferencja Strategiczna

24-25 czerwca w Warszawie odbyła się Konferencja Strategiczna, w której udział wzięło ponad 50 instruktorów z całej Polski. Podczas dwudniowego spotkania dyskutowali oni o kierunkach, w których nasza organizacja będzie się rozwijać w latach 2018-2025.

Zespół ds. Strategii ZHP – organizator konferencji wspólnie z uczestnikami zastanawiał się, w jakim kierunku organizacja chce się rozwijać, jakie cele chce realizować. Całość rozpoczęła się prezentacją “Od Misji do Wizji”, podczas której uczestnikom konferencji przybliżony został temat planowania strategicznego oraz propozycja ram dla nowej Strategii Rozwoju ZHP, opartej na trzech obszarach. Popołudniowa część poświęcona była pierwszemu obszarowi “Skutecznie wychowawczo”, który dotyka spraw najbardziej istotnych – metody harcerskiej i naszych wartości. Każdy z paneli poprzedzony był prezentacją zwięźle ukazującą dostępne dane dotyczącego danego obszaru, pochodzące z Arkuszy Analizy Hufca, Ewidencji ZHP, Badania drużynowego oraz innych badań prowadzonych przez Harcerski Instytut Badawczy. Po takim wprowadzeniu uczestnicy dyskutowali w mniejszych grupach o tym, jakie najważniejsze cele strategiczne ZHP powinien sobie postawić w danym obszarze. Niedziela rozpoczęła się panelem “Sprawni w działaniu”, który dotykał drugiego obszaru strategii, skupiającego się na zarządzaniu organizacją oraz kulturze organizacyjnej. “Odpowiedzialni społecznie” to obszar, o którym uczestnicy rozmawiali w ostatniej kolejności, a skupiony na wychowaniu człowieka, działań na rzecz społeczeństwa i rzecznictwa w wybranych tematach. Wypracowane wnioski zostaną wykorzystane w dalszych pracach nad nową strategią, która ma zostać przyjęta na 40. Zjeździe ZHP.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową nowej Strategii.