Zakończył się Zlot Chorągwi Podkarpackiej w Olchowcu, podczas którego uczestnicy celebrowali mi.in. 100-lecie wychowania wodnego ZHP oraz 150-lecie urodzin generała, pioniera polskiego żeglarstwa, kapitana Zawiszy Czarnego Mariusza Zaruskiego.

Od 13 do 18 sierpnia blisko 500 osób z całego Podkarpacia spotkało się w Olchowcu na Zlocie Chorągwi Podkarpackiej. Fabuła tegorocznego zlotu opierała się na haśle : „WODA, GÓRY, POLANA” i obejmowała 3 dni zajęć programowych. Były to: wędrówka, zajęcia wodne (nauka szant, tańców marynarskich, węzłów oraz opowieści żeglarskie, rejs statkiem i kajaki) oraz służba na rzecz środowiska lokalnego.

15 sierpnia był dniem wyjątkowym, podczas którego teren zlotu odwiedzili goście – instruktorzy, seniorzy i harcerze z pobliskich, podkarpackich hufców. Tego dnia uczestnicy wzięli także udział w uroczystej Mszy Świętej podczas której poświęcone zostały uzbierane przez nich zioła. W tym dniu odbył się również Festiwal Talentów, na którym swoje umiejętności prezentowały drużyny zlotowe. Każda z drużyn miała możliwość przeprowadzenia zbiórki dla innego środowiska w swojej grupie metodycznej oraz sama mogła uczestniczyć w zbiórce innej drużyny. Oprócz oficjalnych zajęć zespół programowy przygotował także urokliwe kawiarenki: Mostek Kapitański, Tawernę i Bosmankę, gdzie uczestnicy zlotu spędzali magiczne wieczory przy gitarze, czy filmie. Podczas zlotu nie zabrakło harcerskich ognisk, a także oglądania gwiazd pod gołym niebem. Zlot był także idealną okazją, by nawiązać nowe, harcerskie przyjaźnie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej na facebooku Chorągwi Podkarpackiej.