Zakończył się XLVI Ogólnopolski  Zlot Grunwaldzki, podczas którego pola Bitwy pod Grunwaldem zmieniły się w wioskę rycerską z XV wieku. Ponad 1300 harcerzy i harcerek z całej Polski wróciło już do domu po tygodniu wspaniałej przygody.

Zlot zakończył się uroczystym apelem, na którym aż 74 jednostki odznaczone zostały Odznaką i Tytułem Drużyny Grunwaldzkiej. Na apelu na ręce zastępcy Naczelnika ZHP zostały przekazane „Grunwaldzkie wici” – przesłanie Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich na nadchodzący rok, które później podczas rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem otrzymała Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica.

Podczas zlotu odbył się również 53. Wielki Sejmik Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, na którym wybrano nowe władze. Przewodnicząca Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich została hm. Dorota Jeżowska-Olszewska.

Fabuła XLVI Ogólnopolskiego Zlotu Grunwaldzkiego była iście rycerska, co można było zauważyć na podobozie harcerskim, który na tydzień zmienił się w wioskę rycerską z XV wieku, w której można było spotkać uczestników i kadrę zlotu odzianych w stroje z tamtej epoki. Głównym założeniem zlotu był powrót do korzeni, do ideałów i wzorców rycerskich takich jak Zawisza Czarny z Garbowa. Przez cały zlotowy tydzień uczestnicy mieli zapewnioną moc atrakcji, takich jak wędrówki zlotowe, turnieje gniazd, festiwal kolorów czy inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem.

Organizatorami Zlotu są ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska oraz Ogólnopolski Ruch Programowo-Metodyczny „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”.

Fotorelację ze Zlotu można obejrzeć na oficjalnej stronie na facebooku.