Wydział wychowania wodnego GK ZHP oraz zespół pilota chorągwi Gdańskiej zapraszają na konferencję Wychowanie Wodne w ZHP, która odbędzie się w terminie 17–19 lutego w Gdyni.

Konferencja jest adresowana do wędrowników i instruktorów harcerskich zainteresowanych działaniami związanymi z wykorzystaniem aktywności wodnej w programie pracy drużyn oraz instruktorów i drużynowych specjalności wodnej.

Celem konferencji jest prezentacja działań na rzecz wychowania wodnego i morskiego w ZHP, integracja środowiska wodniackiego w Polsce oraz uczczenie setnej rocznicy powstania pierwszych harcerskich drużyn wodnych w Polsce.

W programie konferencji, oprócz ciekawych prezentacji i prelekcji, czeka nas poznanie morskiego dziedzictwa Polski i Gdyni, bal z okazji 100-lecia harcerskiego ruchu wodnego i Gala Nagrody Harcerski Rejs Roku i Harcerski Spływ Roku.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są przez stronę CWM.