Największe harcerskie święto biegowe w ZHP to bezapelacyjnie Harcbieg. To dzięki tej inicjatywie harcerzy z Hufca ZHP Pruszków wielu członków ZHP wkroczyło na biegowe ścieżki. Czas wykorzystać formę jaką budujecie przez cały rok i powalczyć o Puchar Przewodniczącego ZHP w Duathlonie.

30 września dziedziniec przed siedzibą firmy Promet Cargo w Kunowicach w województwie lubuskim zamieni się w wielkie duathlonowe miasteczko. 150 odważnych i aktywnych osób (taki bowiem jest limit miejsc) stanie na starcie, by spróbować swoich sił w połączeniu sportu biegowego z jazdą na rowerze. Tak oto – II edycja Promet Cargo Cross Duathlon – stanie się faktem.

W tym roku organizatorzy przygotowali też cos specjalnego dla harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, dla których utworzyli dodatkową kategorię klasyfikacyjną „ZHP”! Patronat nad imprezą objął Przewodniczący ZHP – hm. Dariusz Supeł. Śmiało więc zaznaczajcie swoją obecność przy rejestrowaniu się na bieg, bo mieć na swoim koncie puchar samego Przewodniczącego ZHP to naprawdę nie lada gratka.

Do pokonania będzie trasa o długości 4 km bieg + 20 km rower + 2 km bieg.

Oczywiście będą również nagrody i puchary dla najlepszych, które ufundowali Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł (1 miejsce), Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Artur Doliński (2 miejsce) i Komendant Hufca ZHP Słubice hm. Tadeusz Strażewicz (3 miejsce). Wszyscy którzy ukończą zawody otrzymają na mecie pamiątkowym medale. Każdy z uczestników będzie miał szansę również stać się szczęśliwym posiadaczem jednej z atrakcyjnych nagród od organizatora (firmy Promet Cargo), które zostaną rozlosowane po zakończeniu zawodów.

Połączcie rower z bieganiem, aktywność z pomaganiem oraz sport z rodzinnym kibicowaniem i nie czekajcie do ostatnich chwil, bowiem limit miejsc bardzo szybko się kurczy.

Więcej informacji znaleźć można na portalu facebook.