Litewski skauting dla uczczenia stulecia organizuje wędrówkę pod hasłem The Scouting Centenary Hike „300 km in 10 days”. W dniach od 30 czerwca do 9 lipca 2017 zastępy z różnych krajów przemierzą trasę od Kowna do Kłajpedy. Rajd jest adresowany do skautek i skautów wieku 14-18 lat. Wpisowe 60 EUR od osoby. Zgłoszenia do 12 czerwca. Z Polski, jak i z innych krajów, zaproszono po jednym 10-osobowym zastępie w składzie 2+8 lub 1+9 osób.

Zainteresowane zastępy proszone są o przesłanie wstępnego zgłoszenia na adres [email protected] do 28 maja. Zgłoszenie powinno zawierać dane jednostki, która chce zorganizować patrol (drużyna/ hufiec/ chorągiew) i dane kontaktowe szefa grupy (konieczny jest numer telefonu). Szefem patrolu musi być oczywiście dorosły instruktor.

Jeśli do 28 maja zgłosi się więcej niż jeden patrol, dokonamy wyboru. Po tym terminie najprawdopodobniej przyjmiemy zasadę kto pierwszy ten lepszy.

Prosimy o zapoznanie się z informacją od organizatorów. Została ona przygotowana przed złożeniem przez Lietuvos skautija wniosku o dofinansowanie do Erasmusa+. Dzisiaj już wiadomo, że dofinansowania niestety nie będzie, ale rajd się odbędzie!

W imieniu Lietuvos skautija zachęcam do udziału w litewskiej skautowym wędrówce stulecia.

Invitation Centenary Hike