W czwartek 14 września Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica spotkała się z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności i realizacji porozumienia pomiędzy ZHP a Ministerstwem, jak również omówienia wspólnych przedsięwzięć planowanych w najbliższej przyszłości, w tym zlotu z okazji 100-lecia ZHP.

Ministerstwo Obrony Narodowej aktywnie wspiera ZHP w pracy z dziećmi i młodzieżą. Przykładem współdziałania na rzecz społeczeństwa była współpraca podczas usuwania skutków ostatnich nawałnic. Minister Obrony Narodowej oraz Naczelnik ZHP omówili kwestie dotyczące wspólnego uczestnictwa żołnierzy i harcerzy ZHP w uroczystościach patriotycznych oraz zgodzili się, że udział harcerzy ma istotny walor wychowawczy dla młodego pokolenia. Obie strony wyjaśniły okoliczności uroczystości na Westerplatte dnia 1 września br. i uznały, że nie rzutują one na dalsze dobre współdziałanie wojska i ZHP.

Zbliżająca się 100. rocznica odzyskania niepodległości będzie szczególną okazją dla Wojska Polskiego i ZHP, aby przypomnieć niepodległościowe dokonania polskich żołnierzy i harcerzy.