Rozpoczęliśmy Betlejemski Zlot! Ponad 2500 harcerek i harcerzy z całej Polski przyjechało do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. To niezwykłe spotkanie jest wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, możliwością do rozwoju duchowego, a także okazją do nawiązania nowych harcerskich przyjaźni.

Harcerki i harcerze ZHP przyjechali do Zakopanego po Światło, aby zaraz po ceremonii przekazania zawieźć je w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów.

Betlejemskie Światło Pokoju to znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło. Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” harcerze podejmują wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odbierzemy po polskiej stronie Tatr – uroczysta msza święta odbędzie się w sobotę, 16 grudnia o 23.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.