Rozpoczęła się Polowa Zbiórka Harcerstwa Starszego 2017! W tym roku Zlot odbywa się w urokliwej Korzkwi – położonej 13 km od Krakowa, a hasło przewodnie to „O krok dalej!”.

Na przekór niesprzyjającym prognozom, słońce wyszło z za chmur i przywitało wszystkich harcerzy na miejscu zlotu. Podczas pierwszego dnia odbyła się także Inauguracja PZHS, podczas której harcerze otrzymali nie lada zagadkę. Na jej rozwikłanie mają czas do końca wydarzenia, a wskazówki będą otrzymywać podczas wykonywania poszczególnych zadań przygotowanych przez Zespół Programowy.

Wszyscy mogli także zobaczyć „taniec ognia”, jednak największą popularnością cieszyły się zajęcia, podczas których uczestnicy mogli wspólnie potańczyć i pośpiewać. Wieczór harcerze spędzili w specjalnie przygotowanej dla nich kawiarence. Tam mogą swobodnie usiąść, pograć na gitarze i porozmawiać z kubkiem gorącej herbaty.

Relację z wydarzenia możecie śledzić na:
FanPage PZHS
Snapchacie zhp_pl