W dniu 10 listopada w Berlinie miało miejsce spotkanie podsumowujące konferencję skautową „Scouting for Europe”, która odbyła się w październiku w Brukseli. W podsumowaniu wzięli udział przedstawiciele naczelnictwa niemieckiej organizacji skautowej DPSG i lokalnej grupy skautowej oraz niemiecki parlamentarzysta Falko Mohrs. ZHP reprezentowała polska koordynatorka projektu hm. Monika Bajkowska.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:00 prezentacją przebiegu konferencji „Scouting for Europe”. Przedstawiali ją ze swojej perspektywy uczestnicy oraz organizatorzy. Podsumowane zostały projekty promujące wartości europejskie, realizowane przez uczestników przed konferencją, jak i sam przebieg wydarzeń z Brukseli, po czym omówiono plany kolejnych kroków, różnych dla każdego kraju.

Następnie odbyły się warsztaty dla liderów berlińskich grup skautowych, przybliżające im Deklarację przyjętą w trakcie konferencji. Deklaracja, przyjęta przez skautowych przedstawicieli Francji, Niemiec i Polski, mówi o potrzebie budowania wspólnej otwartej Europy, opartej na szacunku i tolerancji.

Europejska skautowa chusta konferencji oraz Deklaracja zostały przekazane papieżowi Franciszkowi przez sekretarza generalnego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej o. Oliviera Poquillon, który otrzymał ją od uczestników podczas międzynarodowej mszy ostatniego dnia konferencji. Papież przyjął Deklarację z radością.