Z przykrością informujemy, że z końcem listopada na wieczną wartę w wieku 69 lat odszedł hm. Marian Miszczuk – ekonomista, dziennikarz i znakomity historyk harcerstwa.

Pochodził z Bydgoszczy, był absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH), studiów doktoranckich w Instytucie Historii PAN, a także stypendystą Cambridge University.

Ponadto był autorem kilkunastu książek z zakresu historii harcerstwa (m.in. Genezy Harcerstwa, seria Prace Zespołu Historycznego GK ZHP) oraz ponad pięćdziesięciu artykułów historycznych i popularyzatorskich, audycji radiowych oraz telewizyjnych. Przez lata był współpracownikiem, a następnie – dyrektorem Rozgłośni Harcerskiej, redaktorem Harcerskiego Biuletynu Informacyjnego, starszym instruktorem w Wydziale Dokumentacji, Historii i Analiz, członkiem GK ZHP.

Za swoją działalność został wyróżniony Medalem Komisji Historycznej Chorągwi Krakowskiej ZHP.

fot. Ze zbiorów Muzeum Harcerstwa

Przy innym ogniu, w inną noc