W Stemplewie już po raz 30 spotkały się Drużyny Nieprzetartego Szlaku z całej Polski. Przez 4 dni uczestnicy zlotu brali udział w licznych aktywnościach przygotowanych przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca w Stemplewie, V Szczep Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, Główną Kwaterę ZHP Warszawa, Komendę Chorągwi ZHP Łódź, Hufiec ZHP Uniejów oraz Starostwo Powiatu Łęczyckiego, czyli organizatorów zlotu.

Te 4 dni zlotowych przygód na pewno na długo zostaną w pamięci uczestników. Mieli oni okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych „Techniki na start ” czy w Leśnej grze terenowej. Ważnym elementem XXX Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku był Przegląd Twórczości Wszelakiej na wesoło „30 LAT MINĘŁO…”. Podczas przeglądu każda drużyna przedstawiła prezentację sceniczną na wesoło (wierszyk, piosenkę, skecz itp.) o tematyce związanej z 30-leciem stemplewskich zlotów.

Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku to cykliczna impreza, na którą zjeżdżają się uczestnicy z całej Polski. Uczestnicy spotykają się, aby zaprezentować swój dorobek, rozwinąć ekspresję twórczą i kreatywność. Ważnym aspektem zlotu jest również wdrażanie zdrowych i aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych.