W związku z wyborem na konferencji w Norwegii hm. Ingi Rusin-Siwiak do Komitetu Europejskiego WAGGGS Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica powołała nową komisarkę zagraniczną ZHP.

Od 31 stycznia 2017 r. komisarką zagraniczną ZHP jest phm. Monika Grądecka, instruktorka hufca Grudziądz, od 3,5 roku pełniąca funkcję pełnomocnika KCh Kujawsko-Pomorskiej ds. zagranicznych.

Monika po raz pierwszy została oficjalnie przedstawiona w nowej roli i wkroczyła na nową ścieżkę służby podczas spotkania Wydziału Zagranicznego 14 stycznia.

Jako komisarka zagraniczna Monika Grądecka będzie dbała o współpracę Związku Harcerstwa Polskiego ze Światowym Stowarzyszeniem Przewodniczek i Skautek WAGGGS – w tym o realizowanie programów WAGGGS w ZHP, reprezentowanie ZHP na przedsięwzięciach WAGGGS, kontakty z organizacjami członkowskimi światowego stowarzyszenia, wymianę informacji oraz odpowiadanie na potrzeby współpracy skautek i harcerek.

Wraz z hm. Karolem Gzylem, komisarzem zagranicznym ZHP i hm. Teresą Tarkowską Dudek, sekretarz zagraniczną ds. ISGF, tworzy zespół bezpośrednich reprezentantów Związku w kontaktach z ruchem skautowym i jego strukturami w Europie i na świecie.

Zgodnie z hasłem światowym WAGGGS na najbliższe lata Connect – Grow – Impact, życzymy Monice radości i satysfakcji z budowania dobrych kontaktów, które pozwolą rozwijać współpracę międzynarodową na każdym szczeblu naszej organizacji i przyczyniać się do zmiany świata na lepsze.