Start Aktualności Konkurs z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej – nowy termin zgłoszeń

Konkurs z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej – nowy termin zgłoszeń

fot. Freepik
Konkurs z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej – nowy termin zgłoszeń

Organizowany przez zespół projektu “Aktywni Obywatele Świata” konkurs “Myśl globalnie, działaj lokalnie” ma nowe terminy zgłoszeń. Prezentujemy je poniżej.

Konkurs dzieli się na 3 etapy.

• do 26 listopada drużyny konkursowe mają czas na zgłoszenie planu akcji lokalnej, otrzymanie akceptacji planu oraz przeprowadzenie akcji. Prosimy o używanie tego formularza.
  • do 28 listopada (można wcześniej) drużyny konkursowe mają czas na wysłanie raportów z akcji wraz z dokumentacją finansową potrzebną do zwrotu poniesionych kosztów (bilety, faktury, itp.). Wzór raportu dostępny jest tutaj.
  • terminie 30.11-3.12 (do 23:59) odbędzie się publiczne głosowanie internetowe na najlepszą akcję lokalną.
  • Wyniki zostaną ogłoszone 4 grudnia.

Zachęcamy do udziału wszystkie jednostki ZHP: gromady zuchowe, drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze, kręgi akademickie i instruktorskie oraz patrole zadaniowe.

Przedmiotem konkursu jest zorganizowanie akcji lokalnej, którą można zakwalifikować do jednej z dwóch kategorii: PRZYRODA lub SPOŁECZEŃSTWO. Akcja ma za zadanie wnieść trwałą pozytywną zmianę w lokalnym środowisku. Powinna zostać przygotowana, przeprowadzona i podsumowana w oparciu o metodologię Działań Globalnie Świadomych.

Dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się w poprzednim wpisie na temat konkursu.