W Tokarni koło Kielc minął czwarty dzień zlotu. Zadania, które zostały postawione przed uczestnikami stanowiły odzwierciedlenie elementu metody harcerskiej – uczenia w działaniu, czyli wychowania w sposób czynny i aktywne uczestnictwo.

Dzień rozpoczął się od pokazu skoordynowanych działań służb medycznych, pożarniczych, łącznościowych i zabezpieczenia przez szlak specjalności. Szlak dla drużynowych poruszał kwestię globalnej solidarności między narodami, a komendanci szczepów debatowali nad pracą z sojusznikami i świadomością procesu wychowawczego w ZHP. Pozostałe szlaki brały udział w warsztatach wspólnych, prowadzonych przez zewnętrzną kadrę.

Zlot Kadry Związku Harcerstwa Polskiego to największa cykliczna akcja szkoleniowa organizowana przez władze centralne organizacji. Odbywa się co dwa lata, za każdym razem w innym, ciekawym miejscu – w tym roku gościmy w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Program Zlotu Kadry został przygotowywany w oparciu o bieżące potrzeby organizacji.