Start Aktualności Za nami intensywny dzień Betlejemskiego Zlotu

Za nami intensywny dzień Betlejemskiego Zlotu

fot. Konrad Kmieć
Za nami intensywny dzień Betlejemskiego Zlotu

Również w tym roku uczestnicy Betlejemskiego Zlotu mieli możliwość wzięcia udziału w programie przygotowanym przez kilkunastoosobowy zespół programowy. Czekały na nich specjalnie na tę okazję przygotowane gry miejskie, w których udział wzięło ponad 2100 uczestników.

Gry miejskie przybliżyły uczestnikom zakopiański folklor. Harcerki i harcerze mieli okazję spotkać wędrownych bajarzy, którzy opowiedzieli im ciekawe historie dotyczące zimowej stolicy Polski. Mieli możliwość odwiedzenia ważnych dla Zakopanego miejsc — najdalszymi punktami, które odwiedzili uczestnicy, był szczyt Gubałówki oraz Jaszczurówka.

Wieczorem na harcerki i harcerzy czeka ognisko oraz klimatyczny koncert zespołu Cisza Jak Ta, który odbędzie się w Sanktuarium na Krzeptówkach.

O 23:00 polscy harcerze odbiorą od słowackich skautów Światło, aby móc je zanieść do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć do domu. To wtedy rozpocznie się wielka sztafeta Światła.