Harcerze z drużyny im. 1 Polskiej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka w Bredzie w Holandii od 24 kwietnia są na wycieczce w Polsce, zorganizowanej we współpracy z 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Drużyna, która działa przy polskiej parafii katolickiej oraz w strukturach holenderskiego skautingu przyjechała w odwiedziny do Głównej Kwatery ZHP. W poprzednich dniach harcerze z Bredy zdążyli odwiedzić Żagań, Rzepin, Międzyrzecz i Łódź. Podczas pobytu w Warszawie towarzyszyła im poseł Alicja Kaczorowska i uczniowie łódzkiego technikum im. gen. Maczka, którzy wspólnie wzięli udział w małej grze po budynku Głównej Kwatery. Goście mieli okazję zajrzeć na wystawę Muzeum Harcerstwa, do Sali Kamykowej (sali im. Aleksandra Kamińskiego) i do biura Jamboree 2023.

Podczas gry kadra drużyny i pani poseł spotkali się z zastępcą naczelnika hm. Krzysztofem Budziński i szefową Biura GK hm. Justyną Sikorską. Odbyło się również spotkanie z przewodniczącym KSI przy ZHP GK hm. Grzegorzem Całkiem, na którym rozmawiano o możliwości zdobywania stopni instruktorskich w porozumieniu z ZHP.

Wizytę na Konopnickiej 6 zakończyły zakupy w naszej związkowej składnicy 4 Żywioły, po których harcerki i harcerze z Holandii udali się na zwiedzanie sejmu i na spotkanie z Marszałkiem.