Na zaproszenie Ambasady Stanów Zjednoczonych ponad 100 harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego było obecnych na placu Krasińskich podczas przemówienia Donalda Trumpa — Prezydenta USA. Harcerze uczestniczący w Rajdzie Odkrywców przyjechali do Warszawy, aby wziąć udział w tym ważnym dla naszego kraju wydarzeniu.

Jednym z elementów oficjalnej wizyty Prezydenta USA w Polsce było przemówienie na placu Krasińskich. W swoim przemówieniu Donald Trump wielokrotnie nawiązywał do historii Polski. Mówił, że:

Możemy mieć największe gospodarki i najbardziej śmiercionośną broń na ziemi, natomiast jeżeli nie będziemy mieli silnej rodziny, silnych wartości, będziemy słabi i nie przetrwamy. Jeżeli ktokolwiek zapomni o ich wadze, niech przybędzie do jednego kraju, który nigdy o nich nie zapomniał, niech przybędzie do Polski, tu, do Warszawy, niech pozna historię powstania warszawskiego.

Wcześniej Donald Trump wziął udział w spotkaniu z Parą Prezydencką oraz z liderami krajów Trójmorza.