Mamy Światło! Ponad 2500 osób zebranych w Sanktuarium na Krzeptówkach odebrało od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Stali się oni strażnikami Światła, które będą teraz nieść do wszystkich tych, którzy chcą przyjąć Światło do swojego domu.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, która rozpoczęła się o 23:00 w Sanktuarium na Krzeptówkach słowaccy skauci przekazali na ręce hm. Anny Nowosad Naczelniczki ZHP oraz hm. Dariusza Supła Przewodniczącego ZHP Światło, które przywędrowało do nich z Austrii.

Rozpoczęła się wielka sztafeta Światła. Od dziś harcerki i harcerze w całej Polsce będę nieść Światło wraz z jego przesłaniem.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.