W niedzielę i poniedziałek 23-24 kwietnia gościliśmy w Głównej Kwaterze przedstawicieli GOSM – Gruzińskiej Organizacji Ruchu Skautowego, którymi byli Giorgi Khvintelani – naczelnik gruzińskiej organizacji oraz Giorgi Azariashvili, odpowiedzialny z ramienia GOSM za współpracę z ZHP.

Podczas dwóch dni intensywnej pracy rozmawialiśmy o możliwościach rozszerzenia współpracy pomiędzy GOSM a ZHP, w szczególności w wymiarze programowym (w tym wsparcia organizacji wspólnych obozów i innych działań w Polsce i Gruzji) i kształceniowym. W poniedziałek z przedstawicielami GOSM spotkała się Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. Druhowie z Gruzji z zaciekawieniem zwiedzili kilka pomieszczeń Muzeum Harcerstwa.

Efektem całego spotkania jest ramowy programu wspólnych działań na najbliższe dwa lata – mamy nadzieję, że wkrótce będzie można zobaczyć jego efekty.

hm. Magdalena Lenartowicz