W dniach 14 – 18 czerwca w Pogorzelicy odbył się Zlot Drużynowych i Przybocznych Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP „Azymut”.

Podczas 5 dni fantastycznej zabawy uczestnicy wyznaczyli „Azymut” którym należy podążać w swoim działaniu i rozwoju. Zlot był spotkaniem kadry wychowawczej ZHP, którego celem było budowanie wspólnoty chorągwianej oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między drużynowymi i przybocznymi wszystkich hufców Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Zlot zapewnił uczestnikom możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu wybranej metodyki oraz specjalności harcerskich – program dostosowany był do metodyki jaką uczestnicy pracują na co dzień w jednostce lub w której chcieliby rozwijać swoje umiejętności. Całość programowa została oparta o specjalności harcerskie, dzięki temu uczestnicy Zlotu otrzymają wachlarz form pracy i program dostosowany do aktualnych potrzeb ZHP.

Uczestników na zlocie odwiedziła druhna Naczelnik hm. Małgorzata Sinica.